Anna Verschik 
Olen kudumisdisainer ja –pedagoog. Ühelt poolt disainin kudumeid koostöös moedisaineritega: nt koos Mattis Meekleriga võtsin osa Tallinn Fashion Week moeshowst 
2014. ja 2015, olen teinud koostööd Kriistiina Jeromansi ja Kristel Kuslapuuga.

Teiselt poolt töötan kudujate jaoks: kirjutan õpetusi ja õpetan oma meetodeid. Kõik minu kudumid on õmblusteta. Konstrueerimismetoodika kohta on mul ilmunud raamat „Õmblusteta kudumid/Seamless knits“ (Koolibri 2013), soomekeelne tõlge 2015 (kirjastus Moreeni). Olen juba pikalt ajakirja Käsitöö autor, olen avaldanud õpetusi ka soome ajakirjas Moda. Õpetan regulaarselt Tallinna ja Tartu Rahvaülikoolis, teen lühikursusi soovijatele lõngapoodides ja käsitööüritustel Eestis, Soomes ja Leedus.

Viimasel ajal teen koostööd Lõuna-Aafrika lõngafirmaga Adele’s Mohair ja selle Euroopa tütarfirmaga Marianne’s Mohair. Disainin nende tarvis kudumeid ja kirjutan õpetusi. 


"Stiili pooles olen pigem minimalist, kuigi ei välista mustreid. Eesti disaineritest paeluvad mind Ennos, August, Ellen Richards, Ülle Pohjanheimo."
Mind leiab ka rahvusvahelisel kudumisfoorumil Ravelry (vajalik registreerumine).

Raamat: Õmblusteta Kudumine,
Õmblusteta kudumine on lihtne ja praktiline. Siin kirjeldatud konstruktsioonide põhjal saad ise disainida ja kududa hästiistuvaid sviitreid, toppe, jakke, booleroid, seelikuid ja kleite. Meetod võimaldab kudumit töö käigus mugavalt selga proovida ning oma figuurile kohandada. Mõnusat kudumist!

"Anna on oma meeskonnaga teinud hulga tööd ja saavutatu üle võib uhkust tunda. Kaante vahele on kogutud mitmeski mõttes paremik. Siin on stiili, mustrit, värvi, õpetusi, mõtteid. Ja põhimõtteid, mis ka minu kudumaailma on omajagu avardanud."

Loe esitluse kohta armast meenutust Arnikai blogist