Tujukas lõng

Anna Knitting Design - Blogi

Kommenteeri
Sain healt tuttavalt kingituseks puuvillast lõnga Lily, 100 % puuvill, 100 g/392 m. See tuttav on kudunud seda kahekordselt reljeefse mustriga. Mõtlesin, et teen nn "telliskivi" mustriga suvetopi. Aga siis algasid probleemid.
Kahekordselt ei tundunud mulle "telliskivi" muster kuigi hea. Siis oli ka vihmane ilm, mõtlesin, et aitab suvekudumitest, võiks panna kokku näiteks mohääriga ja kududa sügises sviitri. Panin kokku Angora 2-ga.
Kontrast on minu jaoks liiga suur, aga see on väike mure, sest saab ka tumedama lõngaga kokku panna. Siiski, kui proovilapp oli täiesti kuiv, avastasin, et kude veab viltu, ja seda edasi-tagasi kududes, mis siis ringsest kudumisest rääkida! Proovisin siis telliskivi mustrit.
Katsudes on puuvillase ja mohääri segu natuke harjumatu, aga nii muster kui ka värv on sobivad. Hakkasin juba kalkuleerima, kuid äkki tuli hoopis teine mõte: teha sama värvi, aga erinevate lõngadega erinevad faktuurid: kududa vaheldumisi mõne muu musta lõngaga kududa labases koes ja sellega (kahekordselt) ripsis. Pealegi on jälle päike, üks suvekudum mahub veel.
Too kapriisne puuvillane on natuke läikiv, tekib kena vahe. Varsti saan selja- ja esitüki ühendatud. Praegu tundub, et see oli hea lahendus. Varsti saab näha.

Lisa kommentaar

Email again: