Kommenteeri

Kahe sviitri lugu

Lugu algas 2016. a. Ostsin ilusat tumehalli villast (100 g/400 m) Mardilaadal Tallinnas. Müüja ise on Tartust, tal on hea villase valik ja värvikaart kena. 2017.a. alguses alustasin lihtsat sviitrit. Ainuke probleem oli see, et läks vaja veel natuke lõnga, puudu oli 4-5 cm kere pikkust. Kahjuks aga müüjal polnud enam seda õiget halli.  
Kirjutasin talle ka hiljem, aga vastus oli ikka sama. Ilmselt tootjal oli mingi probleem, nii et müüja ei saanud kuidagi aidata.  Püüdsin leida teistelt firmadelt samaväärset halli, aga just seda varjundid polnud, nii et panin sviitri ootele. Tavaliselt mul pole lõpetamata kudumeid, nii et kogu lugu häiris mind. Siis pakkusin sviitri Küllile, Domus Linum lõnga poe perenaisele, kellega teema koostööd. Kuna tal on lühem kere, sviiter sobis talle suurepäraselt. Harutasin pisut alt ja tegin labase koe asemele sooniku. Siin ta on:
Siiski tahtsin endale ka sellist sviitrit. Kui mitte halli, siis musta. Tellisin lõnga samalt müüjalt; kuna halli polnud endiselt saadaval, sain musta. Lõng ootas tükk aega,  kuid lõpuks kudusin sviitri valmis. 
Muide, pilt on tehtud Domus Linumi poes, minu selja taga on eesti ja leedu villased. Sviitri kalulatsioon oli peaaegu sama. Sviiter on soe ja kerge, olen sellega rahul.

Lisa kommentaar

Email again: